OBRUS LNIANY : ZALETY

OBRUS LNIANY : ZALETY

Len to jeden z najstarszych surowców włókienniczych, który dziś znów jest dostępny i ceni się coraz bardziej, a jednak do podjęcia decyzji zakupu często potrzebujemy dodatkowych informacji. Czym tak naprawdę wyróżniają się lniane obrusy? Oto lista zalet - 5 powodów z perspektywy świadomego użytkownika, dla których warto zainwestować w lniane obrusy.

 

 

1. LNIANE OBRUSY SĄ WARTE SWOJEJ CENY 

 

Lniane obrusy (100% len lub lniano-bawełniane z przewagą lnu, więcej niż 50% lnu) są warte swojej ceny – na to składają się surowiec i wykonanie!

 

Zanim otrzymamy lniany obrus len przechodzi przez wiele etapów - od siewu na polu do efektownej tkaniny. Współczesny proces produkcji włókna lnianego jest ściśle powiązany z tradycyjnymi metodami, i chociaż wykonywany dzięki nowoczesnemu sprzętowi w znacznie wydajniejszy sposób, jest bardzo pracochłonny.

 

W dzisiejszych czasach kupując obrus trzeba być bardzo czujnym. Przede wszystkim polecamy zawsze sprawdzać skład - niektórzy producenci piszą na opakowaniu „lniany obrus” podczas gdy w składzie lnu jest zaledwie 8%. Również często kupujemy oceniając tylko walory wizualne danej rzeczy. Producenci to wykorzystują, zastępując naturalne tkaniny tanimi surowcami syntetycznymi. Nawet najpiękniejszy obrus może okazać się po prostu kawałkiem plastikowego materiału czyli poliestru, który kosztuje grosze. Naprawdę nie warto kupować taki obrus i owijać swój stół niczym folia spożywcza.

 

A więc zachęcamy Państwa czytać etykiety i nie kupować wzrokiem!

 

2. LNIANE OBRUSY - ESTETYKA NAJWYŻSZEJ KLASY

 

Dla nas osobiście największym atutem obrusów lnianych jest szlachetna estetyka najwyższej klasy, która wręcz decyduje o naszym zadowoleniu z zakupu. W pokoju, w którym znajdują się naturalne tekstylia lniane, jest zawsze przytulnie i wygodnie - czujemy wewnętrzny spokój.

 

Jeden akcent w postaci lnianego obrusu robi jakość – naturalny materiał harmonijnie koresponduje z otoczeniem, a tradycyjne rzemiosło gwarantuje wyjątkowość. Doskonały wybór do salonu, jadalni czy kuchni.

 

Wszystko, czego potrzebujesz  - all you need! Mieszkanie lub dom to miejsce, w którym spędzamy najcieplejsze i najbardziej harmonijne godziny naszego życia: witamy nowy dzień i żegnamy go, gotujemy pyszne śniadania i obiady, spotykamy się z całą rodziną. Dzięki lnianemu obrusowi uczucie domu staje się tak pełne i miłe, jak to tylko możliwe. Wierzymy, że dom pełen pięknych naturalnych dobrych rzeczy może inspirować i pobudzać radość życia.

 

3. SKŁAD, SPLOT ORAZ ŻAKARDOWE ARCYDZIEŁA

 

Obrus ze 100% lnu jednokolorowy może wydawać się na początku bardzo prostym. Nic bardziej mylnego! Taki obrus w rzeczywistości ma efekt doskonały – ułożony na blacie stołu cieszy oko i emanuje świątecznym nastrojem. Wyróżnia się widocznym atrakcyjnym płóciennym splotem włókien, lekkim matowym połyskiem oraz jest nieco szorstki w dotyku w porównaniu do obrusów lniano-bawełnianych.

 

Mieszanie lnu z bawełną okazało się jednym ze skutecznych sposobów na zmiękczenie tkanin, jak również obniżenie ceny wyrobu. Bawełna sprawia, że tkanina jest bardziej delikatna, miękka.

 

Przez konsumentów wysoko cenione piękne obrusy żakardowe. Posiadają one wzór utkany w samym materiale - nie jest on jednak wyhaftowany. Unikalny splot nici pozwala tworzyć niezwykłe powtarzające się złożone bogate wzory na płótnie. Z żakardu tworzone są eleganckie obrusy na stół do salonu, który w każdym domu czy mieszkaniu stanowi pomieszczenie reprezentacyjne. Żakard wykonany z 100% lnu lub lniano-bawełniany jest bardzo luksusowy. Każdy nowoczesny obrus stanowi designerskie dzieło sztuki oraz zachwyca pięknym splotem, wzorem, kolorystyką.

 

4. EKO, BIO, ZERO WASTE

 

Len jest w czołówce najbardziej przyjaznych środowisku materiałów na wszystkich etapach życia od uprawy rośliny przez przygotowanie włókna, wytworzenie tkaniny po barwienie i wykończenie.

 

Len jest biodegradowalny. Ta naturalna tkanina, podczas swego rozkładu nie zanieczyści naszej planety - ulegnie całkowitemu rozkładowi.

 

Len jest materiałem wszechstronnym. Każdy fragment rośliny może zostać wykorzystany m.in. nasiona na olej, włókno na izolację i ocieplanie, zdrewniałe części łodyg lnu, paździerze, na płyty paździerzowe (stąd wzięła się w Polsce nazwa miesiąca, w którym zbierany jest len - październik).

 

5. LEN JEST ZDROWY DLA CZŁOWIEKA

 

Do produkcji tkanin lnianych obrusowych stosuje się tylko ekologiczny surowiec i naturalne barwniki. Lniana tkanina obfituje w zalety:

  • wysoka wytrzymałość, odporność na zużycie i ścieranie;
  • zachowanie oryginalnej kolorystyki przez cały okres eksploatacji;
  • zdolność pochłaniania i odparowywania wilgoci, jest wyższa niż w bawełnie;
  • właściwości antystatyczne, nie zbiera na sobie kurz.

Ponadto lniane tkaniny maja wysokie właściwości bakteriobójcze, przeciwgrzybicze i hipoalergiczne.

 

 

W artykule chcieliśmy Państwu pokazać, że praktyczne właściwości lnu idą w parze nie tylko z efektowym wyglądem, ale i nurtem świadomej konsumpcji. Lniany obrus to nakrycie stołu, które idealnie dopieszcza wnętrze i uprzyjemnia chwile spędzone w domowym zaciszu. Dlatego właśnie staramy się żeby oferowane przez nas obrusy były ponadczasowe, proste, ale nie banalne abyście mogli się nimi cieszyć przez długie, piękne lata.

  1. pl
  2. de
  3. en
linen textile eu

NASZE SKLEPY

KONTAKT

OBRUS LNIANY : ZALETY

REGULAMIN

PLIKI COOKIES

ZWROTY I REKLAMACJE

OZNACZENIA NA METCE

O NAS

JAK DOBRAĆ OBRUS

DOSTAWA I PŁATNOŚĆ

RODO

ZADZWOŃ I ZAMÓW:
+48 573 491 858

PIELĘGNACJA LNU

© 2023 linen-textile.eu

WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE

Kopiowanie treści i zdjęć bez pisemnego zezwolenia zabronione.